Vasárnap pótoljuk a ZTE elleni elmaradásunkat

2021. január 17.
Vasárnap pótoljuk a ZTE elleni elmaradásunkat Vasárnap a megszokott időponthoz képest egy órával korábban, 17 órai kezdettel a ZTE NKK csapatát fogadjuk bajnoki mérkőzésen a Lauber Dezső Sportcsarnokban.
A héten a harmadik mérkőzésünket játsszuk vasárnap, ahol kötelező a győzelem az erőviszonyokat tekintve a nyeretlen zalaegerszegi gárda ellen. Nyilván nincsenek könnyű helyzetben lányaink, csapatunk nagyon fáradt, hiszen a héten három nap alatt kétszer is az EuroLigás Sopron Basket volt Sarok Nikiék ellenfele, közte a hosszú utazás fáradalmaival. Így sokat nem is tudtunk edzeni, készülni a ZTE NKK elleni mérkőzésre, de így is le kell győzni a kék-fehéreket bárhogyan is.

Az idénre alaposan átalakuló zalaegerszegiek legjobbja a bosnyák irányító, Miljana Dzombeta, aki pontokban, gólpasszokban szerzett és eladott labdákban, játszott percekben is ott van az élbolyban az NB. I-es mezőny ranglistáin. Rajta kívül Szabó Petra és Mányoky Judit pontátlaga tíz pont körüli, illetve a kanadai légiós, Tuchscherer is hasznos tagja a csapatnak.

A ZTE NKK legutoljára - hozzánk hasonlóan - szintén a Sopron Basket ellen lépett pályára, január 9-én 104-48 arányban maradtak alul Sopronban Ambrus Péter tanítványai. A mieink december 30-án játszottak Zalaegerszeg otthonában, akkor 26 ponttal, 82-56-ra tudtunk nyerni és öt játékosunk is tíz dobott pont fölé jutott.

A mérkőzést a mindigTV GO közvetíti, az előfizetéssel rendelkezők az alábbi LINKEN tudják megtekinteni.