Vasárnap véget érhet

2017. április 29.
Vasárnap véget érhet Vasárnap 17 óra 30 perces kezdettel Miskolcon lépünk pályára a DVTK ellen az ötödik helyért vívott párharcban. Az állás - lányaink szerdai sikerének köszönhetően - 1-0 ide, így ha sikerülne győznünk az Avas alján, akkor le is zárulhatna a két győzelemig tartó párharc.
Szerdán két motivált csapat összecsapásának lehettek tanúi a mérkőzésre kilátogatók, a bajnokságot szeretné mind a PEAC-PÉCS, mind az Aluinvent DVTK szépen lezárni. Úgy is érkeztek a diósgyőriek, hogy megnyerik Pécsett az első meccset, elutaztak egy nappal korábban, hogy ne rögtön a hosszú utazás fáradalmaiból kelljen parkettre lépniük. Jól is kezdtek Tina Jovanovicék, 5-3-as vezetésünk után hosszú ideig náluk volt az előny, legközelebb a harmadik negyed derekán, 56-55-nél vezettünk ismét. A 30. perc végére már tízzel mentünk, az utolsó felvonásban pedig már nem igazán forgott veszélyben a győzelmünk, így 78-71-re hoztuk az elsőt. Ehhez a sikerhez - a harmadik negyedre remekül összeállt védekezésünk mellett - nagyon kellett Jessica Kuster extra játéka. Az amerikai légiósunk 37 dobott pontjával beállította a PEAC-PÉCS új pontcsúcsát, amelyet szerdáig még a 33 egységig jutó LaToya Williams tartott, amit 2013. október 30-án hozott össze a PINKK ellen.

Nem elképzelhetetlen, hogy vasárnap este befejezzük a párharcot, eddig mindhárom alkalommal tudtunk győzni a diósgyőriek ellen. A végeredményeket tekintve a legnagyobb különbség tíz pont volt a csapatok között, de mind a két alapszakaszbeli győzelmünket megilleti a magabiztos jelző. December elején egy emlékezetes összecsapáson úgy tudtunk nyerni 59-54-re Miskolcon, hogy a záró felvonás első perceiben már 16 ponttal is vezettünk, ami után még az is belefért, hogy lassítsuk a játékot, végig kijátszva a támadóidőinket akár kosárszerzés nélkül. Ezen a találkozón válogatott centerünk, Licskai Zsófi 16 pontig jutott úgy, hogy nem rontott dobást és mellé még begyűjtött nyolc lepattanót is.

Vasárnap nem lesz könnyű dolgunk a DVTK ellen, és ezúttal a mérkőzés napjának reggelén kelünk útra, de ha - a decemberihez hasonlóan - sikerül végig koncentráltan, taktikusan, jól védekezve játszani, akkor akár meglehet a győzelem és az ötödik hely. De ha ez mégsem sikerülne, akkor csütörtökön este Pécsett még lesz egy utolsó javítási lehetőség – akkor már mindkét fél számára.