Végállomás

2016. április 05.
Végállomás Sajnos vége a dalnak: csapatunk nyolc ponttal, 58-50-re kikapott a PINKK otthonában, s ezzel elbukta a negyeddöntős párharcot, nem jutott be az elődöntőbe.
Pedig, ahogy az első, ez a harmadik mérkőzés is a nyerhető kategóriába tartozott. A nagyszünetig mindkét csapat „spórolt” a pontokkal, a nagy feszültségben alig-alig találtak a gyűrűbe a játékosok, ami azt jelentette, hogy nem is alakulhatott ki nagy különbség. A baj csak az volt a mi szempontunkból, hogy az a kis fór (három pont) a PINKK-nél volt két negyed után.
A harmadik negyedet viszont végre megnyertük! Raksányi két triplát is dobott ebben a szakaszban, Williams is eredményes volt – nagy kár azért, hogy Drammeh jó napot fogott ki. Gyakorlatilag az ő kosaraival tartotta a lépést ellenfelünk.
Az utolsó felvonásnak 39-38-ról rugaszkodtak neki a felek, s két perccel a vége előtt még senki sem tudta volna megjósolni, hogy ki győz. Csapatkapitányunk sikeres két büntetőjével ugyanis 50-50-nél egyenlítettünk – de aztán itt mintha elvágták volna. A folytatásban már csak a hazaiak szereztek pontokat (szám szerint nyolcat), s ezzel eldöntötték a mérkőzést, és a párharcot is.
A negyeddöntős csatát a PINKK nyerte 2-1-re, így bejutott az elődöntőbe.
Laczka Miklós, a PINKK megbízott vezetőedzője: – Jól játszott a PEAC, de mi megérdemeltük a mai győzelmet és a továbbjutást. Tudtuk, hogy élethalál-harc vár ránk, ennek megfelelően koncentráltan, keményen és intenzíven kosárlabdáztunk. Az ellenfél dobószázaléka elárulja, hogy a védekezésünk is jó volt ezen a fantasztikus hangulatú meccsen.
Roberto Hernández, a PEAC-Pécs vezetőedzője: – Nem mondhatok rosszat a lányokra, küzdöttek, hajtottak, kitették a szívüket a pályára. Amikor vezettünk, sajnos nem tudtuk kontrollálni a mérkőzést, pedig ez a csodálatos közönség megérdemelte volna.

PINKK-Pécsi 424–PEAC-Pécs 58-50 (15-13, 11-10, 13-15, 19-12)
Női kosárlabda NB I., negyeddöntő, 3. mérkőzés. Komló, 600 néző. PINKK-Pécsi 424: Babkina 4, Ruják 8, DRAMMEH 20/6, Nagy D. 2, ROBERTSON-WARREN 6. Cs.: GÉMES-SAROK 8/6, HANDY 10, Kovalcsik. Megbízott edző: Laczka Miklós. PEAC-Pécs: Pedrals 5/3, RAKSÁNYI 14/12, Zele 4, Parks 5, WILLIAMS 11. Cs.: Fűrész, Sztankovics 8, Eivery 3/3. Vezetőedző: Roberto Hernández.
Az eredmény alakulása. 5. perc: 8-2, 9. perc: 13-13, 14. perc: 15-18, 18. perc: 21-20, 24. perc: 28-25, 29. perc: 37-35, 36. perc: 46-46.

További eredmény: DVTK-Miskolc–Szekszárd 76-68 (a párharcot 2-1-re a DVTK-Miskolc nyerte).