Vereség a Szekszárd ellen

Vereség a Szekszárd ellen A házigazda BEAC-Csata ellen kell győznie pénteken ahhoz a PEAC-Kosárlabda Akadémia junior csapatának, hogy bejusson a legjobb négy közé, miután csütörtök este vereséget szenvedett a KSC Szekszárd csapatától.
Studer Ági kosarával indult a mérkőzés, a tolnaiak NB I.-es felnőtt csapata irányítójának találatánál még nem gondoltuk volna, hogy Gereben Líviával együtt ennyire kimagasló főszerepet alakítanak. A KSC két kulcsembere a délelőtti mérkőzésükhöz hasonlóan, ismét 40-40 percet töltött a pályán, kiváló teljesítménnyel. Ők ketten a szekszárdi 78 pontból 59-et jegyeztek a PEAC-KA ellen, fáradhatatlanul vitték előre csapatukat. De, hogy a mérkőzésről is essék szó, a kiegyenlített első negyedben 8-7-nél Juhász Dorka hárompontosával vezettünk először, majd 10-9 után egy 0-10-es szériát toltak a kék mezes szekszárdiak. Közrejátszott ebben az is, hogy Imreh Ajtony „Fault!” kiáltására technikait kapott, amiből Gereben 4 pontot hozott össze. Nem zuhantunk össze, sikerült egálra hozni az első játékrészt. Sokat nem változott a játék képe a nagyszünetig, Gereben és Studer tarthatatlan volt, nálunk pedig Tenyér és Juhász feleltek a pontokért.

A harmadik játékrészben ellépett a KSC, tanácstalanná váló csapatunkkal szemben a záró felvonásra 13 pontos előnyt építettek. Studer kosara után jött el a pécsi mélypont, 15 pontos hátrányba kerültek lányaink (31. perc: 51-66). Tenyér Zsófiék azonban nem adták fel, visszaküzdöttük magunkat, Kovács Kitti duplájával háromra csökkent a különbség (70-73). Támadhattunk az egyenlítésért is, azonban két buta eladott labda miatt ez nem jött össze. A vége 78-74 lett a KSC Szekszárd javára. A PEAC-KA ha pénteken legyőzi a BEAC-CSATA ÚJBUDA KA-t, akkor ott lehet a legjobb négy között.

PEAC-KA – KSC Szekszárd 74-78 (22-22, 19-21, 10-21, 23-14)

PEAC-KA: Tenyér 22/6, Varga 2, Wentzel 12, Juhász 20/3, Kovács 12. Csere: Demeter 4, Mándi -, Radonjic 2, Hegedűs -. Edző: Imreh Ajtony, Bekk Zsanett
KSC Szekszárd: Studer 24/3, Némedi 2, Gereben 35/6, Antoni 6, Süle -. Csere: Bakos 5/3, Liszkai -, Temesi 6, Bátai -. Edző: Szabó Noémi

Imreh Ajtony: Jó teljesítményt nyújtó ellenféllel szemben szoros meccsen szenvedtünk vereséget úgy, hogy egyáltalán nem játszottunk jól ma este.