Vereség a címvédőtől

2012. november 03.
Vereség a címvédőtől Nem sikerült megtörni a Partizan veretlenségét, 89-53-as vereséget szenvedett csapatunk Belgrádban az Adria Liga címvédőjénél.
Partizan Galenika-PEAC-PÉCS 89-53 (29-15, 17-12, 18-12, 25-14)

Partizan Galenika: Radocaj 3, Mandic 9, Queenan 2, Dabovic 19/12, Butulija 6 cserék: Vukovic, Antic 16/3, Stankovic 1, Deura 11/9, Jovanovic 13

PEAC-PÉCS: Fűrész 2, Barbour 12, Dusanic 2, Horváth 12, Jaeschke 14 cserék: Czirják 1, Czukor, Csutorás 2, Szamosi 6, Hutlassa 2

Szombaton este a legnehezebb Adria Liga mérkőzés várt együttesünkre Belgrádban. A volt jugoszláv térség egyik legerősebb klubcsapata az elmúlt szezonban hatalmas fölénnyel nyerte az Adria Ligát, és idén is őrzi veretlenségét a szerb szövetségi kapitánnyal, Marina Maljkoviccsal és kilenc szerb válogatottal felálló klub.

A legjobb hír pécsi oldalról a kezdő ötössel érkezett, ugyanis Fűrész Dia hosszú kihagyás után újra pályára léphetett. A találkozón a 3.percben még vezetett csapatunk (7-8), az első negyed felénél pedig még csak 2 pontos volt a hátránya (12-10), ám ennél a pontnál állva hagyta a pécsieket a házigazda Partizan. A belgrádiak három triplát szórtak az első 10 percben, a negyed vége pedig 29-15 lett, ami nem sejtetett semmi jót a folytatásra sem. A második negyedben tovább nőtt a különbség a két csapat között, a PEAC pedig mindössze 12 pontig jutott. A Partizan extra dobóteljesítményt is mutatott ellenünk, a triplákat 57%-os pontossággal dobták, mezőnyből pedig összesen 52%-kal céloztak az első félidőben. A lepattanóharcot 18-8-ra nyerték a szerbek, Dabovic 10/6-nál, Baltic 9 pontnál járt a félidőben. Nálunk Horváth Lilla volt a legeredményesebb játékos támadásban 10 pontjával, de a 12 eladott labdát egyedül nem tudta ellensúlyozni.

A játék képe a második félidőben sem változott, a harmadik negyedet 18-12-vel, a negyediket 25-14-re nyerte a Partizan, beállítva a 89-53-as végeredményt. A bravúr tehát nem sikerült Belgrádban, a PEAC elszenvedte második vereségét az Adria Ligában. Amy Jeascke 14, Horváth Lilla és Andrea Barbour 12-12 pontot szereztek, míg a Partizan legjobb dobója 19/12-vel Dabovic volt.