Vereség a dudaszó pillanatában

2014. december 13.
Vereség a dudaszó pillanatában Kiélezett, nagy hullámzásokat hozó mérkőzésen a dudaszó pillanatában kapott kosárral veszített a PEAC-PÉCS Zalaegerszegen.
Ragyogóan kezdett a PEAC-PÉCS a számára oly fontos zalaegerszegi bajnokin. Mozgalmas, gyors, jó kosárlabdát és sok pontot hozó első negyedet láthattunk, amely egyértelműen Nevena Jovanovicéknak sikerült jobban. Domináltak ekkor magas poszton és a gyűrűtől távolabb is, elsősorban Williams centerjátékával, és a 10 perc alatt 12 pontig jutó Jovanovic parádés mezőnyjátékával. Hurst érte el az első 10 perc harmadik pécsi tripláját, közelítette a tíz pontot a vendégelőny. A negyed végén a sikeres támadójáték mellett is bent ragadt legalább négy pécsi pont, az elszalasztott lehetőségek miatt. A kisszünet után Nevena Jovanovic 14. pontjával 28-17 volt a Pécsnek, majd kicsit lelassult a kosártermés. A 13. percben Gál Tamásnak fújtak technikait a játékvezetők és az idegesség átragadt mindkét csapatra a parketten. A 15. percben Raus törte meg a hosszabb gólcsendet egy szerencsés, de roppant fontos kosárral (19-32), amely után Horváth Zsófi reklamált ki magának egy technikait. A 16. percig 15 pontos előnyre tett szert Zeljko Djokic együttese, ám ekkor porszem került a gépezetbe, és a hátralévő négy percben csupán egy pontot értek el a fekete mezesek. Eközben Varga és Zele kosaraival feljöttek a házigazdák, és amikor Mackay hármasa után diadalittasan kimutogatott a pécsiek felé, négy egységnyire (32-36) szűkítette hátrányukat. Hurst büntetője jelentette a negyed utolsó gólját, amely alatt a zalaiak egyik legponterősebbje, Varga Zsófi már négy személyinél járt.

Végül azonban nem ez döntött. Úgy tűnt kilábal a hullámvölgyből a harmadik negyedben együttesünk, a 22. percben 34-44 állt a táblán, ami után időt is kértek a házigazdák. Nagy Dorci szórt egy triplát a sarokból, amire Nevena Jovanovic válaszolt egy szép tempóval, majd a mieink másik jó teljesítményt nyújtó játékosa, Destiny Williams gyötört be egy kosarat, így a 27. percben a fáradtság jeleit mutató csapatunk 50-41-re vezetett. Erővesztésünkben jócskán közrejátszott a hazaiak rendkívül kemény, már-már az alattomosság határát súroló védőmunkája, amellyel sikerült meg is semmisíteni az addig 22 pontot szóró szerb bedobónkat. Ambrus mindezt megúszta összesen egy sportszerűtlen hibával, de bejött a taktika, mivel támadásban is eredményes volt, és a 34. percben át is vették a vezetést (51-50). Kellett volna még a jobb teljesítmény külső sorunktól, volt is több dobási kísérletünk, de nem sikerült betalálni, odaát a mérkőzés legjobbja, Zele Dorina találataival 57-51—re elhúztak a kék-fehérek. Williams hozta fel kosaraival a PEAC-ot, majd 1,24-el a vége előtt Hurst büntetőkkel egyenlített (59-59). Úgy tűnt, hogy 45 másodperccel a vége előtt behulló Raksányi tripla mégis az utolsó erőtartalékaikat is mozgósító vendégek javára billenti a meccset, ám a következő támadásból Zele egyenlített a 6,75-ön túlról (62-62). Tíz másodperc volt vissza, amikor Nagy büntetőzött pontosan és 3 másodperc akkor, amikor Williams közelről egyenlített (64-64). A hazai időkérés után Zele fordult be és dobott kosarat a dudaszó pillanatában. A mieink azt vitatták hogy már játékidőn túl, de a játékvezetők megadták a kosarat és ezzel elszenvedtük idei harmadik vereségünket.

ZTE NKK – PEAC-PÉCS 66-64 (17-26, 15-11, 11-13, 23-14)
Zalaegerszeg, 300 néző. V.: dr. Vígh, Boros, Kulcsár

ZTE NKK: Nagy D. 8/3, Darida -, Varga 14, Zele 29/3, Horváth 2. Csere: Makitalo -, Szélesy 2, Velkey -, Ambrus 6, Mackay 5/3.
PEAC-PÉCS: Hurst 9/3, Raksányi 7/3, N. Jovanovic 22/9, Kaposi 3, Williams 17. Csere: Orozovic 2, Raus 4, T. Jovanovic -, Szücs -.