Vereség az év első meccsén

2013. január 05.
Vereség az év első meccsén Kiállítás és vereség az év első mérkőzésén. Váratlan vereséget szenvedett a PEAC-PÉCS a Ceglédi EKK-tól.
PEAC-PÉCS – CEGLÉDI EKK 77-81 (18-26, 23-18, 17-18, 19-19)
Pécs, 300 néző V.: Makovsky, Radnóti, Lövész

PEAC-PÉCS: Fűrész 9/3, Barbour 25, Dusanic 6, Horváth 10/6, Jaeschke 10. Csere: Czirják -, Czukor 2, Szamosi 15, Csutorás -.
CEGLÉDI EKK: Orbán 24/9, Medgyessy 10/3, Cymmer 5, Hegedűs 10, Mrozinska 14. Csere: Baksa 8, Millner -, Kobolák 4, Serbán 6, Filipowicz -.

Marcz Róbert halála miatt egy perces gyászszünettel kezdődő mérkőzés első kosarát Amy Jaeschke szerezte, és a Pécs meg sem állt 9-2-ig, amelyet Horváth Lilla triplájával ért el. Ezután hiba hibát követett a fehér mezesek játékában, amit a fokozatosan felbátorodó ceglédiek egyre jobban kezdtek megbüntetni. Az ötödik percben átvették a vezetést, amit fokozatosan növeltek is. A PEAC csapatvédekezése a nullával volt egyenlő, 11-20-nál időt is kért Zeljko Djokic. A tompaság és puhaság mit sem változott, bár Szamosi pályára lépésével és hét pontjával legalább támadásban sikerült néhány megmozdulás. Leírni is szörnyű, de az első negyed végére 26 kapott pontot kellett elkönyvelni a 18 dobottal szemben a nem túl acélos ceglédiektől.

Tízzel is vezetett a vendég csapat, de továbbra is Zeljko Djokic a pécsi edző volt a hazaiaknál a legtüzesebb, Fűrészék mintha elfelejtették volna hogyan kell kosarlabdázni, és hogyan jutottak a bajnoki tabella harmadik helyére három fordulóval az alapszakasz vége előtt. Azután kezdett mutatkozni valami a védekezésben, többet hibázott a Ceglédi EKK is, és a 17. percre -2 lett a különbség (34-36). Andrea Barbour 50 mp-cel a félidő vége előtt szerzett 2+1-ével lett egál (41-41) az állás, csapatunk egyenlítésében az amerikai hátvéd ébredésének nagy szerepe volt. Orbán második triplájával alakult ki a félidő állása (41-44).

Három és fél percig nem talált kosárba a szünet után a pécsi csapat, nyolc ponttal lépett meg a Cegléd, és nem is sikerült megközelíteni a kék mezeseket. Horváth Lilla kapta meg negyedik személyi hibáját, majd egy véleményes lépéshibát követően Zeljko Djokic kapott technikait. Orbán büntetőivel megint tíz pont lett a 27. percben (52-62), ahonnan nehéznek tetszett a visszakapaszkodás. Szamosi két kosara jelentette a közelítést, és ha Barbour nem rontja el három alkalommal is az első büntetőit, még közelebb járhatott volna ellenfeléhez a PEAC-PÉCS, így azonban 62-58-nál szólalt meg a kis szünetet jelző duda.

Drámaian alakult a záró játékrész. A 63-58-as vendég vezetésnél hét és fél perccel a vége előtt Lövész játékvezető technikait adott Zeljko Djokicnak, ami a kiállítást jelentette a pécsi mester számára. A döbbenetet ragyogóan használta ki a Cegléd, Medgyessy és Orbán triplájával 71-58-ra vezettek a 34. percben. Láthatóan mindent megpróbált egy lapra feltenni a PEAC a kicsit váratlanul felizzott hangulatban, három perccel a vége előtt Fűrész dobott egy triplát, amellyel 73-68 lett oda. Ebben a mutatóban azonban gyengén teljesített ezen a meccsen a házigazda, 20-ból mindössze három kisérlet sikerült addig. Mégis sikerült a végére a felzárkózás, Barbour kosarával 76-76-ra egyenlített a házigazda 40 másodperccel a vége előtt. Medgyessy dobott be egy büntetőt, a pécsiek pedig hibáztak, így a vége 77-81 lett, győzött a Ceglédi EKK Pécsett.