Vereség az évnyitón

Vereség az évnyitón Másfél negyedig volt partiban az MTK-val a centerei nélkül felálló PEAC az évnyitó junior mérkőzésen.
A PEAC Kosárlabda Akadémia Pécs-MTK találkozóval indult a pécsieknek a 2015-ös kosárszezon, ahol Borisz Maljkovics együttese most centereire, Kiss Virágra és Kaposi Pálmára nem számíthatott, utóbbi szerencsére nem sérülés miatt maradt ki a keretből. Kádár duplájával indult a találkozó, a PEAC pedig a negyed közepén tudott egyenlíteni, majd Zólyomi Karina kosarával a vezetést is átvették a pécsiek (9-7). Rövid pécsi vezetést követően 13-13-nál ismét kiegyenlített az MTK, de a negyed a PEAC két pontos előnyével és egy szépen kivédekezett MTK-támadással zárult (17-15).

A második negyedben a szurkolók által „PEACkának” becézett fekete-fehérek kezdtek jobban, Gereben Dorka gyorsindításánál már 6 pontos volt a pécsi előny (23-17). Gereben újabb kosara után, 25-28-nál azonban befagyott az eredményjelző pécsi oldala az elég hűvös Lauberben, a következő pécsi találatot pedig 27-34-nél jegyezhettük. A 17-0-s MTK-futás közben a PEAC rengeteg ziccert hibázott, kulcsjátékosai pedig faultproblémák miatt a padra kényszerültek, ugyanis a második negyed közepén már 14-5-re „vezetett” a Pécs a faultokat tekintve. A csapat 27. pontját a harcosan, ám pontatlanul játszó Zólyomi Karina szerezte, hozzá Szücs Lilla és Gereben Dorka is, így 5 pontra csökkent a PEAC hátránya (31-36) a rövidzárlat után. Darnót duplájával végül 31-38-re vezetett félidőben az MTK.

Zólyomi találatával indult a 3. negyed, de egy szurkolók által reklamált helyzet után Kováts triplát dobott, ezzel ismét 10 pont lett a differencia (33-43). Ezt a különbséget nem tudta csökkenteni a PEAC, a remekül célzó MTK könnyű kosarakat szerezhetett, míg a pécsiek a büntetővonal mögül is sokat hibáztak. Aradi gyorsindításgóljával 16 pontra nőtt a fővárosiak előnye (44-60) a negyed végére.
Az utolsó játékrész Vukov triplájával kezdődött, Aradi és Darnót találata után pedig már 23 ponttal tartottak előrébb a vendégek (44-67). Szücs Lilla talált be távolról, majd a késő hajrában még két triplát szerzett. Zólyomi Karinával közösen csökkentették a különbséget az utolsó negyedben, a vége 67-81 lett az MTK javára az évnyitó mérkőzésen.

Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok, 100 néző

PEAC Kosárlabda Akadémia Pécs-MTK Budapest 67-81 (17-15, 14-23, 13-22, 23-21)

PEAC Kosárlabda Akadémia Pécs: Sellei 6, Szücs L.23/9, Zólyomi 18, Scherer 5, Gereben 8 cserék: Benke 7, Herendi-, Vitári-.
Edző: Borisz Maljkovics

MTK Budapest: Jankó 9, Kováts 15, Darnót 18, Horváth 5, Vukov 3/3 cserék: Aradi 17, Kádár 9/3, Esztári-, Körtvélyesi 5.
Edző: Károlyi Andrea

Borisz Maljkovics: Rossz százalékkal dobtunk mezőnyből, rengeteg ziccert és büntetőt hibáztunk ezen a találkozón. Az első félidő második negyedéig partiban voltunk, majd elhúzott az MTK. Utána védekezésben javultunk, de az MTK-t már nem tudtuk utolérni.