Vereség és ötödik hely

2016. március 26.
Vereség és ötödik hely Sajnos csak az első negyed sikerült jól csapatunk számára a miskolci rangadón: tíz perc után 20-13-ra vezettünk, a folytatás azonban már nem a miénk volt, így végül 67-50-es vereséget szenvedtünk.
Pedig álomszerűen kezdődött minden a PEAC-Pécs számára ezen a meccsen. Egy Williams-triplával indult a DVTK-Miskolc elleni rangadó, majd jött egy újabb az amerikai légióstól, aztán betalált Fűrész és Sztankovics is, s a 3. percben 2-10 állt az eredményjelzőn. Bár a hazaiak iparkodtak, ebben a negyedben nem tudtak mit kezdeni csapatunkkal, amely 20-13-ra hozta ezt a szakaszt.
Sajnos a következő két negyed viszont nem a miénk volt. A másodikat és a harmadikat is tizenhárom ponttal nyerték a házigazdák, akik ezzel el is döntötték a mérkőzést. Az, hogy az utolsó negyedet megnyertük kettővel, már nem osztott, nem szorzott.
– Az első negyeddel természetesen elégedett voltam, sajnos a másodikban sokat romlott a dobószázalékunk – értékelt vezetőedzőnk, Roberto Hernández. – Játszottunk két jó és két rossz negyedet. A második félidőben a fáradtság miatt már nem tudtunk megfelelően reagálni a DVTK megoldásaira.
A vereség azt jelenti, hogy csapatunk sajnos az ötödik helyen zárta az alapszakaszt, így pályahátrányból kezdi a rájátszást. Ellenfelünk a negyedik helyezett PINKK-Pécsi 424 lesz a negyeddöntőben.

DVTK-Miskolc–PEAC-Pécs 67-50 (13-20, 20-7, 22-9, 12-14)
Női kosárlabda NB I., alapszakasz, utolsó forduló. DVTK-Miskolc: Horváth B., Czank 5, Hodges 9/3, Brewer 16, Horti 12. Csere: Liktarovics 4, Jovanovics 5, Rasheed 2, Szécsi 12/6, Szabó P. 2, Bálint R. Vezetőedző: Maikel López. PEAC-Pécs: Pedrals 1, Fűrész 5, Raksányi 6, Williams 18/9, Sztankovics 7. Csere: Zele 8, Sellei, Eivery, Parks, Bozóki 4, Gorjanácz 1, Szücs L. Vezetőedző: Roberto Hernández.
Az eredmény alakulása. 5. perc: 4-11, 15. perc: 24-21, 27. perc: 40-36, 34. perc: 60-40.

További eredmények: Szekszárd–Zalaegerszeg 80-58, Cegléd–Sopron 73-75, Győr–ELTE-BEAC Újbuda 80-51, Vasas–PINKK-Pécsi 424 39-102.
A negyeddöntőben: PINKK-Pécsi 424 (4.)–PEAC-Pécs (5.), Sopron (1.)–Zalaegerszeg (8.), Győr (3.)–Cegléd (6.), Miskolc (2.)–Szekszárd (7.).