Vereség hazai pályán a Pöstyéntől

2013. március 07.
Vereség hazai pályán a Pöstyéntől A magyar-szlovák bajnokság 7. fordulójában a Pécsnek nem sikerült bebiztosítania a harmadik helyét, 69-76-os vereséget szenvedett a Pöstyéntől.
PEAC-PÉCS - Piestanské Cajky 69-76 (22-16, 16-18, 17-19, 14-23)

PEAC-PÉCS: Fűrész 17/9, Barbour 10, Horváth L. 2, Nagy-Bujdosó 16/3, Jaeschke 16. Cserék: Dusanics 5/3, Czirják 2, Szamosi, Balla 1, Raus -, Szűcs -.
Pöstyén: Palenikova 17, Bartanusova 10, Simon 8/3, Zentkova 7, Turbova 6 Cserék: Shells 17/3, Felixova 9, Malinkova 2, Polcerova -, Pilatova -.

A középszakasz utolsó hazai mérkőzése előtt Csizi Péter alpolgármester köszöntette az Adria Ligában heroikus feltámadás után bronzérmet szerző PEAC-os lányokat virágcsokorral, a szurkolók pedig egy pezsgővel kedveskedtek kedvenceiknek. A találkozó az Adria Liga All Starjába is beválasztott Amy Jaeschke duplájával indult, a másik oldalon azonban Bartanusova maradt egyedül a palánk alatt és szerzett könnyű kosarat. Nagy-Bujdosó is betalált, a labdaszerzés után megfutó Fűrész Diát pedig Simon csak sportszerűtlen fault árán tudta megállítani. Amerikai centerünk újabb kosara után már 7-2-re vezetett a Pécs. Ekkor Turbova jutott két büntetőhöz, amelyeket értékesített is, ezzel pedig riadót fújt. Simon triplát szerzett, ezzel pedig kiegyenlített a Pöstyén. Amerikai légiósaink jóvoltából újra 5 pontos különbség alakult ki (12-7). Pálenikova büntetőivel újra közelebb zárkózott a Pöstyén, majd jöttek Fűrész Dia ihletett percei. Irányítónk első triplájára Simon is távolról válaszolt, a második hárompontos után pedig Dia kiharcolt két büntetőt is, így egymaga 8 pontot szerzett az első negyed utolsó két percében (22-16).

A második negyed Nagy-Bujdosó Nóra kimaradt ziccerével indult, amely után Malinkova könnyű kosarat szerezhetett (22-18). Fűrész Dia azonban ott folytatta, ahol az első játékrészben abbahagyta, és újból betalált kívülről (25-18)! A remek dobóformában lévő Fűrész ellen sportszerűtlen faultot ítéltek a játékvezetők, Shells pedig értékesítette is a két büntetőt (25-22). Amy Jeaschke duplája után ugyan kimaradt a bónusz büntető, ám a visszaszerzett lepattanó után centerünk pontos volt a palánk alól, 6 pontos pécsi előnynél a Pöstyén időt kért (28-22). A következő percek a PEAC kihagyott büntetőiről szóltak, miközben Bartanusova révén a szlovákok 2 pontra feljöttek (30-28). Ekkor Zseljko Djokics kényszerült időkérésre. Czirják Noémi megtörte a PEAC kihagyott büntetőinek sorát, a pécsiek védekezése viszont nem volt igazán hatékony, a szlovákok könnyű kosarakat dobhattak. Pálenikova négy perccel a félidő előtt egyenlített is (32-32), a pécsi vezetőedző időkéréssel próbálta rendezni a sorokat. A büntetőkkel továbbra is hadilábon állt a házigazda, egyedül Fűrésznek sikerült a negyed végén mind a kettőt értékesítenie (11 büntetőt rontott a félidőig csapatunk), így 38-34-es pécsi vezetéssel vonulhattak öltözőbe a csapatok.

A második félidő Bujdosó remek ziccerével indult, a pécsiek a szerzett labdákat pontokra is tudták váltani, 44-37-nél a Pöstyén időt is kért. Fűrész Diát dobás közben faultolta Pilatova, aki ezzel kipontozódott, ám irányítónk nem állhatott a büntetővonal mögé. A szlovákok amúgy sem panaszkodhattak a magyar játékvezetőkre, akik gyakorlatilag hazai pályát teremtettek a Pöstyénnek a pécsi csarnokban. A 25. percben Nagy-Bujdosó hárompontosával viszont 50-41-re is vezetett már a PEAC, ebben a szakaszban úgy tűnt, a pécsiek el is dönthetik a javukra a találkozót. Nem így lett, Turbova büntetői újabb löketet adtak a Pöstyénnek, a szlovákok egy 6-0-s rohammal pedig visszajöttek a meccsbe (50-47). Innentől a Pécs nem tudta magáról leszakítani ellenfelét, 55-53-as PEAC-előnnyel várhatták a csapatok az utolsó negyedet.

A negyedik negyedet is Nagy-Bujdosó Nóra duplája indította, 62-54-nél pedig újabb lehetősége volt a Pécsnek arra, hogy rövidre zárja a győztes kérdését. A Pöstyén időt kért, Zentkova 2+1-ére viszont Lana Dusanics válaszolt egy utolsó másodperces triplával (65-57). Shells azonban hátára vette csapatát, akik a 37. percben a Barbournak ítélt támadófault után egyenlítettek (65-65). A pécsiek védekezését Zseljko Djokics próbálta összerakni időkéréseivel, miközben a szlovákok büntetőkkel átvették a vezetést, Dusanics pedig kipontozódott. A Pöstyén az utolsó percben 8 büntetőjéből 7-et értékesített, Turbova egy faultgyanús labdaszerzésből ziccert dobhatott, Nagy-Bujdosó Nóra is kipontozódott pécsi oldalon, a végeredményt pedig Shells állította be két büntetőjével (69-76). A PEAC többször eldönthette volna a javára a mérkőzést, ám a szoros végjátékban alulmaradt a győrt is megverő Pöstyén ellen. A ponterős pécsi kezdő ötös mellett a kispad mindössze 8 pontig jutott, 32 büntetőből pedig 18 talált célba. Így a harmadik hely megszerzéséhez az utolsó fordulóban le kell győzni idegenben a Somorja együttesét.

Zseljko Djokics: „Megérdemelten nyert a Pöstyén. Sajnos nálunk 50%-os volt a büntetők dobószázaléka, így nagyon nehéz nyerni. Mikor tíz pont körül vezettünk, nem tudtunk átlendülni, és az utolsó három percben sok helyzetben nem voltunk elég bátrak.”