Veretlen a PEAC-PÉCS az Adria Ligában

2012. szeptember 25.
Veretlen a PEAC-PÉCS az Adria Ligában A PEAC-PÉCS csapata másodszor is győzött az Adria Ligában, Belgrádban a Voždovac ellen 69-64-re nyert egy fordulatos mérkőzésen. A pécsieknél Jaeschke 18, Barbour 14 pontot szerzett, a szerbek legeredményesebbje Radovic volt 21 ponttal.
Voždovac – PEAC-PÉCS 64-69 (21-17, 14-22, 14-15, 15-15)

PEAC-PÉCS: Fűrész 12/3, Csutorás, Barbour 14, Horváth 8/3, Jaeschke 18 cserék: Szamosi 10, Czirják 3/3, Dusanics 4, Balla

Voždovac: Katic 16/6, Kovacevic 11/3, Vrancic 13, Radovic 21, Stankovic cserék: Boskovic 1, Marinkovic 2

Nagyon rosszul kezdte a csapatunk a mérkőzést, 2 perc elteltével 12-2-re vezetett a Voždovac csapata az Adria Liga sorozatának második találkozóján. Utána mintha feléledt volna a PEAC-PÉCS, 5-0-ás rohammal visszahozta magát a mérkőzésbe. A negyedet 21-17-tel zártuk, legeredményesebb játékosunk Szamosi Amadea volt 6 ponttal.

A 13.percben 23-22-nél már egy pont volt csak a különbség, a második negyed közepére pedig 23-27-re átvettük a vezetést. A Voždovac két legjobbja, az irányító Katic és a center Radovic visszaállt, az eredmény is eszerint változott, újra kiegyenlített a belgrádi csapat, majd a vezetést is átvette. A negyed végére ellépett a Pécs, 31-37-re módosult az eredmény.

A félidőben 35-39-es vezetéssel vonulhatott öltözőbe A PEAC. A Voždovac pontjainak nagy részét, összesen 24 pontot Katic és Radovic szerezte.

A második félidőben 8-2-es sorozattal növelte előnyét a pécsi együttes, majd 41-50-re is vezettünk. A mérkőzést akár el is dönthette volna a PEAC ebben az időszakban, de egy 8-0-ás rohammal a szerbek megint felzárkóztak, a különbség egyetlen egy pontra csökkent. A negyed vége 49-54 lett, pontszerzésben a 10 pontos Szamosihoz 13 ponttal csatlatozott Barbour és 12 ponttal Jaeschke is, a lepattanóharcban pedig ismét megmutatta harcosságát a PEAC.

A negyedik játékrész elején tartottuk az öt pontos különbséget, majd egy triplával és egy büntetővel 55-56-ra feljött a Voždovac, így a 34. percben Zseljko Djokicsnak időt kellett kérnie. A belgrádi együttes az első negyed óta nem vezetett, de az időkérés után kétszer is betaláltak, így 59-56-ra módosult az eredmény. A csapatok ezután fej-fej mellett haladtak, majd 61-62-re a PEAC vette át a vezetést 3 perccel a mérkőzés lefújása előtt. A 38. percben időkérés után a legjobbkor jöttek a távoli dobások, Horváth Lilla asszisztjából Fűrész Dia dobott egy triplát, majd Fűrész asszisztált Horváth hárompontosához, 63-68 volt az állás. A faultok után mind a két oldalon egy-egy büntető esett be, a végén a Voždovac triplakísérletei nem sikerültek, így a PEAC-PÉCS második idegenbeli találkozójáról is győztesen hagyhatta el a parkettet, az eredmény pedig az előző találkozót idézte, 64-69-re nyert fiatal csapatunk.

Harcosságunkat most is jól mutatta a 48-25-re megnyert lepattanóharc, amelyből a dupla-duplát elérő 18 éves Szamosi Amadea 13 lepattanóval vette ki a részét a szintén dupla-duplát elérő Jaeschke mellett, Fűrész Dia pedig 12 ponttal és 8 assziszttal vetette észre magát. A PEAC-PÉCS csapata így két idegenbeli mérkőzés után veretlen az Adria Ligában, szombaton pedig a pécsi közönség előtt is bemutatkozik a bosnyák Sloboda (Novi Grad) együttese ellen. A mérkőzésre ingyenes lesz a belépés.

Zseljko Djokics: "- Álomszerűen kezdtük az Adria Ligát! Két nagyon fizikális mérkőzést játszottunk 48 óra leforgása alatt, miközben még szinte az alapozó szakasznál tartunk. Nagyon fontos jel, hogy erőnlétben bírtuk mind a két mérkőzést, ez jelzi, hogy fizikálisan jól felkészültünk. A két találkozón domináltunk a lepattanóharcban, ez pedig jól mutatja a csapat energiáját és karakterét. Ma viszont sok labdát adtunk el, ebben a mutatóban kiütközik, taktikailag mennyit kell még fejlődnünk. A Vojvodina és a Voždovac is nagyon jó csapat, sokat számítanak a fejlődésünkben a velük vívott mérkőzések. Dicséret illeti a kis Szamosi Amadeát, 10 pontot ért el olyan játékosok ellen, akik Európában a korosztályuk legjobbjai. Fűrész Dia eladott labdái ellenére karmestere volt a csapatnak, és győzelemig vezette az együttest. Védekezésben és támadásban is sokat kell még fejlődnünk, ez nem lesz egyszerű, mert október 7-étől, a Sopron elleni találkozótól számítva kétnaponta pályára lépünk, 14 nap alatt 8 tétmérkőzést játszunk majd, edzeni nem lesz lehetőségünk, a mérkőzéseket kell majd úgy használnunk, mint az edzéseket."