Veretlenek maradtak a vendégek

2013. október 24.
Veretlenek maradtak a vendégek Bizonyította klasszisát Pécsett is a Kassa és húsz ponttal győzött.
Szemlátomást jóval erősebb kerettel érkezett Pécsre az EuroLiga egyik topcsapatának számító Good Angels Kosice, mint amely néhány hete Szlovákiában 74-36-ra legyőzte a PEAC gárdáját. Zeljko Djokic tanítványai azonban igyekeztek kellemetlenebb ellenfélnek bizonyulni, mint a harmadik fordulóból előrehozott kassai meccsen tették, és Pierson 2+1-e után zsinórban kilenc pontot dobtak, amellyel a negyedik percben 9-3-ra vezettek. Agresszív, sokmozgásos védekezés jellemezte a fehér mezesek játékát, ami nem is ízlett a kassaiaknak. Mindkét oldalon hamar összejött a négy-négy csapat személyi, rengeteg büntető esett. A hetedik percben vette át a vezetést a Kassa, a negyed végére - bár kétszer is közel került hozzájuk a PEAC - néggyel vezettek (17-21).

Lendületben maradtak a kék-sárgák, és a 13. percben a PEAC már a második idejét kérte ki, 27-19-es állásnál. Sikerült stabilizálni a meccset, az elsősorban Pierson egyéni megoldásaira építető Kassa 7-8 ponttal vezetett. Amikor Jovanovic szép megoldásaival közelebb araszolt a PEAC, megrázták magukat a vendégek, és a 19. percre tíz ponttal vezettek. Kár volt a végén azokért a pécsi rövidzárlatokért, amelyek nyomán 13 ponttal megléptek a kassaiak (28-41).

A védekezésben csapatunkban talán legnehezebb feladattal szembesülő (Pierson őrzése) Nagy Bujdosó Nóra dobta be első pontjait a második negyed elején, majd Reid igyekezett felzárkózni az első félidő során jól teljesítő Jovanovic és Williams mellé pontszerzés terén. Ez is csak ahhoz volt elég, hogy tartsa a különbséget a PEAC (14. perc 34-47). A negyed második felében már erre sem, nyomasztó fölénybe került elsősorban magas poszton a Good Angels, sorra nyerték a párharcokat Kupcikováék, Pierson pedig korlátlan úrnő volt mindkét oldalon a palánkok alatt. Fel is őrölték a pécsieket, akik mini alapozást tartanak a szezon közben, így a jól játszó Hruscakova triplájával már 24 ponttal is vezettek (35-59).

Faragott hátrányából a záró negyed első perceiben a PEAC, ám a vendégek edzője nem tűrte a lazítást védekezésben, a 33. percben 42-61-nél időt kért. Amikor Reid erőszakos pontszerzése nyomán 16 pontra csökkent a differencia, Maros Kovacik visszahozta Piersont, aki ütközött Williams-el, amiből a pécsiek játékosa húzta a rövidebbet. A végére a legfiatalabb játékosait is pályára küldte Zeljko Djokic akik közül Kaposi Pálma (aki ezúttal az első csere volt a mérkőzésen) fel is iratkozott a pontszerzők közé. A húsz pontos vereség elkerülése lehetett az utolsó másfél perc célkitűzése csapatunknak, amely végig becsülettel tette a dolgát és igyekezett felvenni a harcolt az egyénileg jóval képzettebb, magasabban jegyzett játékosokból álló kassai csapat ellen.

PEAC-PÉCS – GOOD ANGELS KOSICE 56-76 (17-21, 11-20, 9-18, 19-17)
Pécs, 250 néző. V.: Győrffy, Tőzsér, Surányi

PEAC-PÉCS: Reid 18, Jovanovic 14/3, Horváth 6, Nagy-Bujdosó 4, Williams 9. Csere: Kaposi 1, Fűrész -, Orozovic 4, Pap -, Raus -, Kiss -, Szűcs -.
Good Angels Kosice: Bojovic 7, Kupciková 12, Abdi 4, Janosciková 4, Pierson 17. Csere: Krivacevic 13, Mathies 4, Bálintová 3/3, Kissová 3/3, Zietara -, Hruscaková 9/3.

Zeljko Djokic: Nagyon jól kezdtük a mai meccset, a védekezésben jelentkező taktikai feladatokat jobban meg tudtuk valósítani, elsősorban a 2-2 elleni játékban, és Bojovic semlegesítésében. Sokkal jobban játszottunk, de támadásban van még mit fejlődnünk. A mai meccsen, mert új fiatal játékosokat kaptunk, akiket a következőkben többet tudunk használni, mert egyre jobban felnőnek a feladatokhoz. Kemény kondicionáló munkában vagyunk, érthető is hogy a mérkőzés egyes szakaszaiban elfáradtunk, és nem tudtuk tartani 40 percen át a Kassa ritmusát. Két mutatóban tudott fölénk nőni ellenfelünk, a festékből elért kosarak, illetve a kispadról érkező pontok számában. Összességében elégedett vagyok csapatom játékával és szerintem a szurkolók sem csalódottak.

Maros Kovacik: Nagyon jó felkészülési meccs volt ez számunkra, az EuroLiga feladataira, mert húsz pontos vezetésünknél sem lehetett hátradőlni, mert amikor így tettünk problémákba ütköztünk. Szeretek a csapatommal a Pécs ellen játszani, mert modern kosárlabdát játszó együttes. Nagyra tartom a PEAC agresszív védekezését, játékstílusát. Örülök a győzelemnek, és a házigazdáknak sikeres szereplést kívánok az Európa Kupában.