Vesztes bemutatkozás a középszakaszban

2013. január 26.
Vesztes bemutatkozás a középszakaszban A sorozatterhelésben felőrlődő, a mai estén gyengén teljesítő PEAC-PÉCS 22 pontos vereséget szenvedett az Európa Kupa Final Fourjába jutó Ruzomberok ellen a magyar-szlovák középszakasz első pécsi meccsén.
PEAC-PÉCS – MBK RUZOMBEROK 41-63 (9-15, 11-15, 11-11, 10-22)
Pécs, 1000 néző. V.: Vígh, Győrffy, Tőzsér

PEAC-PÉCS:
Fűrész 4, Barbour 5, Horváth 11, Szamosi 4, Jaeschke 7. Csere: Dusanic 7/3, Czirják -, Czukor 3/3, Csutorás -.
MBK RUZOMBEROK: Minciková 9/3, Cernáková 7/3, Holmes 8, Kmetova 2, Parker 13. Csere: Lukacovicová 6, Andersson 6, Brezániová 5/3, Baburová 7/3, Tetemondová -

A mérkőzések ingyenesen voltak megtekinthetőek a Belvárdi Fogadó jóvoltából.

Belvárdi Fogadó

A felnőtt csapat mérkőzése előtt lépett pályára a Rátgéber Akadémia U15 leány csapata, akik Adria-liga meccset játszottak a Novi Zagreb ellen. A már ekkor szép számmal kiérkező közönségnek alkalma nyílt megtekinteni a tehetséges pécsi utánpótlás csapat sikerét. Ugyanis izgalmas, kiegyenlített mérkőzésen végül 15 pontos győzelmet (78-63) aratott az Imreh Ajtony által vezetett csapat.

Az első szlovák-magyar középszakasz mérkőzés előtt – amelynek eredményei egyébként a magyar bajnokságba beleszámítanak, míg a szlovákba nem – a Rátgéber Akadémia U15-ös csapata játszott „előmérkőzést” a korosztályos Adria Ligában a Novi Zagrebbel. Ebben a csatában 78-63-as pécsi siker született, köszönhetően elsősorban a felnőtt csapatnál is kerettag Kiss Virág 24 pontjának, és Juhász Dorka 20/3 pontjának, aki az egykori kiváló pécsi kosaras Balázs Hajni leánya.

Az Európa Kupa legjobb négy közé jutott csapata, a nagy múltú Ruzomberok ellen rendkívül nehéz első negyedet játszott a PEAC-PÉCS. Az első öt pécsi elrontott támadás után 0-4-nél kért időt Zeljko Djokic, a láthatóan szokatlan, jól védekező szlovák együttes védekezésének feltörésére. Mégis öt és fél percig kellet várni arra, hogy megszülessen az első pécsi kosár, Horváth Lilla mozdította el övéit a holtpontról (2-7). A negyed utolsó percéig csak a pécsi kapitány tudott eredményes lenni a fehéreknél, ezalatt a Ruzomberok Andersson kosaraival 15-6-ra vezetett. Három pécsi büntető zárta az első tíz percet, így hattal tartott előrébb a jobb formának örvendő, máshoz szokott szlovák ezüstérmes (9-15).

Többet hibázott a Ruzomberok is a második negyedben, melyet hosszú gólcsend vezetett fel. Majdnem három perc elteltével Dusanic talált be, ám a negyed derekára még nem sikerült közelebb zárkózni a PEAC-nak. Egy perc múlva azonban már igen, miután hat pontot dobott zsinórban a Pécs, amely Barbour büntetőivel egyenlíthetett is volna. Ám ez elmaradt, és 20-22 után egy eladott labdát Baburová büntetett meg, majd Mincikova triplája után egy újabb pécsi rontást követően Baburová is triplát ért el, így tíz ponttal tartott előrébb a Ruzomberok a nagyszünetben (20-30), amin a PEAC 19%-os mezőnybeli dobószázalékát elnézve nem is lehet csodálkozni.

Továbbra sem kényeztették el pontzuhataggal a pályán küzdő játékosok a Belvárdi Fogadó jóvoltából ingyen megtekinthető mérkőzésre kilátogatókat. A 24. percben 24-32 állt a táblán, négy perc alatt a Pécs 2, a Ruzomberok 1 találatot jegyzett. Próbált közelebb zárkózni a nem túl jó napot kifogó, a sorozatterhelés nyomán láthatóan ólomlábakon mozgó PEAC. Horváth Lilla igyekezett legjobban, ám kinti dobás nélkül, és a csak a legpattanókban megmutatkozó centermunka mellett, az agilis szlovákok ellenében ez nem sikerült (30. perc 31-41).

A záró tíz percre láthatóan összeszedettebben, agresszívabban állt fel a Ruzomberok, amely a negyed első három kosarát jegyezte. 16 pontos pécsi hátránynál kért időt Zeljko Djokic (31-47), ám a támadójáték pontatlansága ugyanúgy megmaradt. Túl sok örömet nem tudott okozni híveinek a PEAC, amelyben ezúttal nem akadt igazán jó teljesítmény. Odaát Stefan Svitek együttesében sem volt egyénileg kimagaslót nyújtó játékos, viszont tíz, közel hasonló szintű játékost tudott forgatni az egykori magyar szövetségi kapitány. A 35. percben már húsz pont volt közbe (33-53), ezzen Dusanic késői hárompontosa sem tudott jelentősen faragni, Czukor is betalált triplavonalon túlról, ez is csak ahhoz volt elég, hogy csapata meghaladja a negyven szerzett pontot (41-61). A vége 41-63 lett, ennél csak jobb jöhet a folytatásban.