Vesztes rajt Wasserburgban

2014. november 05.
Vesztes rajt Wasserburgban 75-52-es vereséget szenvedett a PEAC-PÉCS Németországban, a FIBA Európa Kupa első összecsapásán.
Elég rossz előjelekkel vágott neki a második FIBA Európa Kupa idényének a PEAC-PÉCS, hiszen a bemelegítés során megsérült Natalie Hurst bokája, amit ugyan össze tudtak drótozni a helyszínen stábunk tagjai, de az ausztrál klasszis mindössze 16 percet tudott pályán tölteni. Nehezen is lendültek játékba a csapatok az Európa Kupa G csoportjának első összecsapásán, elég sok volt a pontatlan dobás az első negyedben. Ezt hét percig nem bántuk annyira, hiszen ekkor még 8-3-ról 8-7-re fel tudtak zárkózni Raksányiék. A finn center, Sten hét pontot ért el zsinórban a németek oldalán, így 15-7-re a házigazdák vezettek tíz perc után. Gólcsendünk elég sokáig tartott, hamar 10 pontra nőtt a házigazda előnye, de 17-7-ről még három bedobott büntetővel egy kicsit felzárkózott a PEAC, viszont újabb négy percig érintetlen maradt a Wasserburg kosara, így a 16. percben már 25-10 állt az eredményjelzőn. Az itt kialakított 15 pontos előnyt a nagyszünetig megőrizték a kosaraikat jobbára a pécsi palánk alól elérő házigazdák, akikkel centereink a lepattanózás terén még állták a sarat, pontszerzésben azonban már nem sikerült.

Húsz pont körül vezetett a harmadik tíz perc során a nyolcszoros német bajnok, amely tavaly hazája kupagyőztese is volt. A pécsiektől szemmel láthatóan hiányzott Hurst, aki mindössze három dobáskísérletet tudott tenni. A 23 percet pályán töltő Szücs Rékára nem lehet panasz, hiszen 8 pontot szerzett, és nem ment el sok labda rajta, viszont a négy magas ember, Destiny Williams, Tina Jovanovic, Kiss Virág és Papp Regina összesen elért 18 pontja elég kevés ezen a szinten, ráadásul közülük ketten is kipontozódtak. Raksányi 11 pontjával próbálta tartani a lelket a pécsiekben, bedobott két triplát, de a jóval rutinosabb és összeszokottabb Wasserburg ellen ez, valamint Nevena Jovanovic 11 pontja (melyből hét büntetőből esett) kevésnek bizonyult. Ezúttal sem a védekezés, sem a támadás nem működött megfelelően, így a minden negyedet megnyerő, a bajnokságukban még veretlen német gárda 23 ponttal győzött. A csoportunk másik meccsén a Nantes Rezé Franciaországban 76-41-re legyőzte az elején kellemetlenkedő belga Young Cats-ot. A PEAC-PÉCS november 13-án a Nantes ellen lép pályára Pécsett a nemzetközi porondon.

Wasserburg–PEAC-Pécs 75-52 (15-7, 19-12, 21-16, 20-17)

Wasserburg, 400 néző. V.: Kucorova (cseh), Weines (luxemburgi), Kuut (holland).
Wasserburg: Peddy 9/3, Brunckhorst 16, Sten 13/3, Cannon 13, Jurcenkova 8. Csere: Wagner, Romeo 8/3, Breitreiner, Calvelo 2, Vogel 2, Vujacic 4.
PEAC-Pécs: Hurst, Raksányi 11/6, N. Jovanovics 11, Kiss V., T. Jovanovics 5. Csere: Williams 8, Szücs 8, Orozovics 4, Kaposi, Pap 5.

Bastian Wernthaler:
– Nagyon jól védekeztünk negyven percen keresztül. Hosszú út vár még ránk, a földön kell maradnunk.
Zeljko Djokic: – Nagyon megzavart minket, hogy Hurst a bemelegítés során bokasérülést szenvedett. Ennek ellenére vállalta a játékot, de sokáig nem tudott a pályán maradni. A kulcsproblémát abban látom, hogy centerposzton sokkal kevesebbet nyújtottunk, mint a Wasserburg.