Vezetést szereztünk a döntőbe jutáshoz!

2015. március 26.
Vezetést szereztünk a döntőbe jutáshoz! Ragyogó meccsen, bravúros teljesítményt nyújtva, 78-74-re legyőzte a PEAC-PÉCS a DVTK gárdáját, ezzel előnybe került az elődöntőben. A folytatás hétfőn 18.30-tól Miskolcon.
A PEAC kapta el jobban a rajtot, abban a szürreális helyzetben, hogy edzője, Zeljko Djokic eltiltás miatt nem ülhetett le a kispadra, helyette Boris Maljkovic avanzsált vezetőedzővé, akinek munkáját Imreh Ajtony és Mészáros Zalán segítette. Igazi csapatmunkában készült fel az előzetesen jóval esélyesebbnek tartott DVTK elleni párharc első meccsére a PEAC. Jó hangulat uralkodott a nézőtéren, összegyűlhettek kb. ezren a kezdésre, ahol a Visszatérés Alapítvány népszerűsítésére került sor a feldobás előtt. 9-2 után némiképp felzárkózott a DVTK, de Raksányi triplájával az első negyed 22-14-es PEAC vezetéssel zárult. Meglepte a házigazda ekkor a DVTK-t, a jóval erősebb keretű miskolciak csak a második negyedben kezdtek el lábra kapni. A negyed derekán Bishop megmozdulásait követően kellett időt kérnie Boris Maljkovicnak a 15. percben 28-24-nél. Ragyogóan célzott a pécsi gárda a 6,75-ön túlról, Nevena Jovanovic és Nati Hurst volt ellenállhatatlan, s ennek köszönhetően maradt még négy pontos előny a félidőre. A pécsieknél több játékos is rangadóhoz méltó teljesítményt nyújtott, vendégoldalról ugyanakkor hárman voltak igazán veszélyesek a kosárra.

A faultproblémákkal küzdő Tina Jovanovic talált be a második félidő elején, majd Williams hintett egy hármast 47-44-nél a 24. percben. Fogyni látszott a szufla a PEAC oldalán, és amikor Coulibaly egy indítás után gólt szerzett, rövid időre átvette a vezetést a piros mezes gárda. Hurst negyedik triplája a legjobbkor jött, mint ahogy kifejezetten bravúrosan szállt be ebben a periódusban Kaposi Pálma, aki egy 2+1-et, majd két fontos büntetőt küldött a helyére. Hatalmas triplaparádét hozott a negyed zárása, hat kosár is esett messziről és mivel a 40 percet pályán töltő Czank célzott a legkiválóbban, egy ponttal vezetett az utolsó tíz perc előtt csapata (61-62). Acélosan indította a hatalmas szívvel küzdő PEAC a záró játékrészt, Hurst és Williams villant (65-62), miközben Coulibaly beütötte negyedik személyijét. Ezúttal nem a mali centerről szólt a meccs, sokkal inkább a negyven percet játszó Allison lehetett a pirosak nyerő embere, aki kiegyenlített. Nevena Jovanovic triplája hozott némi fellélegzést a PEAC-nak, de a 34. percben Bishop kosarával már 68-69 állt a táblán. Kevesebb, mint három perc volt vissza, amikor Raksányi egy végletekig kijátszott támadás végén meseszép hármast tett hozzá a meccshez, ez volt a pécsiek csapatkapitányának negyedik trojkája, de talán a legfontosabb (73-71). A vendégek zavarát Destiny Williams és Nevena Jovanovic is ki tudta használni, a 77-71-es állás az utolsó másfél perc előtt rendkívül biztató volt. Bishop még bevágott egy triplát, összességében a huszonegyediket a meccs során, de mivel a PEAC csapatként ezen az estén jobban teljesített és le tudta győzni önmagát, fáradtságát és túl tudott lendülni a kritikus szakaszokon a meccs során, nem is engedte ki a kezéből a győzelmet. A 78-74-es siker azt jelenti, hogy a döntőbe jutáshoz szükséges két győzelemből az egyik már megvan Raksányiék számára. Ez pedig nem kis bravúr!

Folytatás hétfőn, Miskolcon.

PEAC-PÉCS – Aluinvent DVTK Miskolc 78-74 (22-14, 20-24, 19-24, 17-22)
Pécs, 1000 néző. V.: Pálla, Farkas, Boros

PEAC-PÉCS: Hurst 20/15, Raksányi 12/12, N. Jovanovic 16/6, Kaposi 5, Williams 12/3. Csere: Orozovic 3, T. Jovanovic 10, Kiss -, Szücs -, Pap -.
DVTK: Czank 23/15, Allison 22/3, Rasheed 6/6, Coulibaly 4, Bishop 17/3. Csere: Bálint -, Szécsi -.

Boris Maljkovic: Nagyon boldog vagyok és gratulálok a lányoknak a győzelemhez. Jó meccset játszottunk, a szakmai stábunk Zeljkoval, Ajtonnyal, Zalánnal és velem jól felkészült erre az összecsapásra és a lányok is extrát nyújtottak. Szerintem a hátralévő széria is ilyen meccseket fog majd hozni, egy kiváló csapattal eddig mindig szoros meccseket vívtunk, apró dolgok fognak dönteni.