Vezetést szerzett a Sopron

2014. április 15.
Vezetést szerzett a Sopron A címvédő és pályaválasztó Uniqa Euroleasing Sopron szerzett vezetést a két győzelemig tartó elődöntőben, miután jó játékkal 76-45-re legyőzte a tudásától ezúttal elmaradó PEAC-PÉCS-et.
Nagy különbségű hazai győzelemmel zárult a bajnokság keddi, soproni elődöntője, mert a Sopron játéka sokkal jobban működött ezen az estén, és a pécsi csapat ezúttal nem tudta megismételni az utóbbi három Sopron-Pécs párharcban mutatott teljesítményét. Az első negyedben látszott, hogy a házigazdák elsősorban Ciglar révén a villámgyors támadásokat erőltetik, jól jelezte ezt, hogy már a hetedik másodpercben a pécsi gyűrűben kötött ki a labda. Többnyire szabálytalanságok árán tudták megállítani ellenfelüket a pécsi lányok, akik a negyedik percben már az ötödik személyit szedték össze. Ám a negyed derekán Raksányi, Bishop és Jovanovic találataival 5-2-ről 8-5-re fordítottak. Ciglar cikázott át a pécsi védelmen többször, az első negyed végére már 8 pontnál járt, csapata pedig annak ellenére vezetett 14-11-re, hogy a durva szabálytalanságot elkövető Hawkins ellen sportszerűtlen hibát ítéltek a játékvezetők. A második negyed derekán is szoros volt a csata, Nagy-Bujdosó támadóidő végén esett kosarával 18-16-ra vezetett a Sopron, ám két megszerzett és visszatett támadó lepattanó után 22-16-ra ellépett. Hat pontos különbségről sokat lendített a hazai csapaton Simon triplája, ez volt az első félidő egyetlen hárompontos kosara (29-20), és a vészesen kevés pécsi pont mellett a gyenge dobószázalékban lehetett keresni a nagynak számító hátrány magyarázatát. A 8 pontig jutó Bishop mellett ezúttal nem akadt értékelhető pécsi teljesítmény támadásban, ám a nagyszünet elején, tehát már a szünetben a reklamáló Igor Polenek ellen megítélt technikai kapcsán folytatódó játékban azért lehetett bizakodni a pécsi szurkolóknak.

Hamar kiderült, hogy ezen az estén lehetetlen küldetés a vendéggyőzelem. Bishop még bedobta a két szabaddobást, a labdabirtoklás után Reid nem talált be közelről Hawkins szorításában, és a túloldalon szinte minden védőmozdulatra fault következett. 6-0 volt a 23. percben a személyi hibák aránya, és 38-22-re vezetett a jobban lábra kapó zöld-sárga együttes, ahol ebben a periódusban Hawkins vált főszereplővé. A 25. percben érte el Jovanovic a PEAC első tripláját, majd rögtön utána Simon ellen ítéltek technikait reklamálásért, de a 27. percben 47-31-nél mégis Zeljko Djokicnak kellett a második idejét kikérnie. Utána kapott ő is egy technikait a sokat szereplő játékvezetőktől egy nyilvánvaló fault elmaradása miatti reklamálásért, ám azt a bizonyos áttörést nem sikerült senkinek megtennie a vendégek közül, ráadásul ebben a negyedben 15-4 volt a lepattanók aránya a Sopron javára. Miután a 30. perc végén csupán 32 szerzett pontnál jártak a pécsi lányok, 54 sopronival szemben, érezhető volt, hogy ilyen támadójáték nem vezethet idegenbeli győzelemhez. Mivel az elődöntőben ugyanannyit ér egy nagy különbségű siker, mint a lehető legminimálisabb, az utolsó negyedben a PEAC a fiataljainak biztosított játéklehetőséget. Becsülettel küzdöttek a lányok, de Fegyverneky Zsófiék harminc pont fölé növelték a különbséget, és magabiztosan nyerték az első felvonást.

A folytatás pénteken 18,30-tól Pécsett, ahol ha sikerül túltenni magukat a keddi fiaskón joggal elkeseredett, csalódott játékosainknak, nem elképzelhetetlen az egyenlítés, és ebben az esetben vasárnap harmadik meccs döntene a bajnoki fináléról.

Uniqa Euroleasing Sopron – PEAC-PÉCS 76-45 (14-11, 15-9, 25-12, 22-13)
Sopron, 500 néző. Vezette: dr. Vígh, Hegedüs, Tőzsér.

Sopron: Fegyverneky 5, Ciglar 14, Simon 5/3, Krnjic 5, Hawkins 20/3. Csere: Licskai 5, Zsovár 8/6, Stankovic 6, Tetemondova 6, Farris 2.
PEAC-PÉCS: Raksányi 3, Reid 3, Jovanovic 7/3, Nagy-Bujdosó 8/3, Bishop 14. Csere: Szücs -, Nagy D. 2, Fűrész -, Pap 4, Raus -, Kaposi 2, Kublina 2.

Zeljko Djokic: Ma nem tudtuk azt játszani, amit elterveztünk. Nem tudtuk felvenni a versenyt a Sopron gyors indításaival, kemény játékával. Jobban kell reagálnunk ezekre a szituációkra, és Pécsett sokkal jobban kell játszanunk ahhoz, hogy legyőzzük a sokkal több indivídummal rendelkező Sopront. Bízom benne, hogy ez így is lesz pénteken.