Vezetünk, és ez a lényeg!

2016. április 10.
Vezetünk, és ez a lényeg! Nagyon nehezen lendültünk játékba a ZTE elleni mérkőzésen, nem ízlett a vendégek zónája, de végül a nagyszünet után nyújtott jobb játékunknak köszönhetően tíz ponttal nyertünk, s 1-0-ra vezetünk a két győzelemig tartó párharcban.
Vajon kellőképpen fel tudunk-e pörögni erre a mérkőzésre? Lesz-e bennünk elég motiváció, akarat, koncentráció?
A ZTE elleni mérkőzést gyakorlatilag ez dönthette el. Azzal ugyanis mindenki tisztában volt, hogy a két csapat között jelentős tudásbeli különbség van - természetesen a mi javunkra. Ugyanakkor az is világos volt, hogy a negyeddöntő elbukása óriási csalódást jelentett, s ebből a letargikus állapotból bizony nem egyszerű a visszaút.
Az első percekben úgy tűnt, nincs semmi gond. Hamar elhúztunk 7-0-ra, sínen vagyunk, gondolhattuk. De nagyon hamar kisiklott a képzeletbeli vonat. A pontatlanságok, figyelmetlenségek, hibák miatt ugyanis a ZTE gyorsan magára talált, s nem csak utolért minket, a vezetést is átvette - az első negyedet végül 19-14-re meg is nyerte.
Nagyon gyengén muzsikált csapatunk, a lányokból bizony hiányzott a kellő tűz, ami azt eredményezte, hogy a 13. percben, 16-24-es állásnál Roberto Hernándeznek időt kellett kérnie. Ha lassan is, de elérte a kellő hatást. A második negyed második fele ugyanis már egyértelműen a miénk volt, s elsősorban Destiny Williams, no meg Niki Eivery kosarainak köszönhetően előbb ledolgoztuk hátrányunkat, majd fordítottunk (35-33).
A harmadik negyed elején aztán ismét a vendégek percei következtek, s jöhetett az újabb pécsi időkérés. Gáll Tamás nem véletlenül kiabálta, hogy hagyják dobni a mieinket távolról, egy ideig ugyanis katasztrofálisan céloztunk messziről. Aztán betalált Raksányi, majd Fűrész találta meg a célzóvizét, s máris meg tudtunk lépni egy picit (53-47). Az utolsó negyedben aztán már nem kellett különösebben izgulnunk. A különbség szép lassan nőtt a javunkra, s végül tíz ponttal, 72-62-re megnyertük a mérkőzést - ezzel pedig 1-0-ra vezetünk a két győzelemig tartó párharcban. A meccs hőse egyébiránt Destiny Williams volt, aki dupla-duplát produkált: 18 pontja mellé 20 lepattanót szerzett!
Roberto Hernández: - Mindig nehéz a ZTE ellen játszani és nyerni, mert nagyon sokat zónázik. Nem egyszerű mentálisan erősnek maradni az ilyen védekezés ellen. Többször is voltak hullámvölgyeink, többször is engedtük visszajönni az ellenfelet öt-hat pontos előnyünknél. De győztünk, s mostantól a következő meccsre koncentrálunk, meg kell próbálnunk befejezni a párharcot.
Gáll Tamás: - Becsülettel küzdöttünk, de azt gondolom, főleg a lepattanók terén nem tudtuk kontrollálni a mérkőzést. Ez lett a vesztünk.

PEAC-Pécs-ZTE NKK 72-62 (14-19, 21-14, 18-14, 19-15)
Női kosárlabda NB I., rájátszás az 5-8. helyért. Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok, 200 néző. V.: Hervay, Válé, Kovács N. PEAC-Pécs: Eivery 9/3, RAKSÁNYI 12/3, Parks 8/3, Zele 2, WILLIAMS 18. Csere: Sztankovics 2, Szücs, FŰRÉSZ 12/6, BOZÓKI 9. Vezetőedző: Roberto Hernández. ZTE NKK: NAGY D. 18/6, Gáspár-Szalay 6, SZÉLESY 8/6, LICSKAI 13/6, HORVÁTH ZS. 9. Csere: Orsó 6/3, Böröndy 2, Velkey, Pap. Vezetőedző: Gáll Tamás.
Az eredmény alakulása. 4. perc: 7-0, 7. perc: 7-11, 13. perc: 16-24, 18. perc: 26-31, 23. perc: 37-40, 27. perc: 43-40, 34. perc: 59-57, 38. perc: 67-60.

A mérkőzést vasárnap este 21:30-tól a Pannon TV-n megtekinthető.