Visszavágás az odavágón

2013. január 06.
Visszavágás az odavágón 15 pontos idegenbeli győzelemmel vágott vissza a PEAC-PÉCS a CEKK-nek a szombati vereségért.
CEGLÉDI EKK – PEAC-PÉCS 71-86 (21-25,21-24,14-22,15-15)
Cegléd, 100 néző. V.: Pozsonyi, Rácz, Sallai

Ceglédi EKK:
Orbán 11/3, Cymmer 20/3, Filipowicz 5/3, Kobolák 9, Mrozinska 8. Csere: Medgyessy 2, Millner 4, Serbán 12.
PEAC-PÉCS: Fűrész 12/6, Barbour 17/3, Dusanic 7, Horváth 16, Jaeschke 14. Csere: Czirják -, Czukor 2, Csutorás 15/6, Szamosi 3, Balla -.

A szombati váratlan hazai vereséget követően nem maradt sok ideje csapatunknak a kesergésre, vagy ha úgy tetszik, azonnal adódott a javítási lehetőség, mivel vasárnap fél 2-kor buszra szálltak Horváth Lilláék, és fél 8-tól a Magyar Kupa nyolcaddöntőjének odavágóját, vagyis az első meccsét játszották Cegléden. A szombaton két technikaival kiállított Zeljko Djokic-csal szemben automatikusan életbe lépett az a felfüggesztés, amely minden MKOSZ rendezvényre érvényes a fegyelmi bizottság határozatáig, amely információink szerint csütörtökön ül össze, így Imreh Ajtony másodedző dirigálta a pécsi csapatot a CEKK ellen. A hazaiaknál sérülés miatt hiányzott Hegedűs (aki Zeljko Djokic második technikaiját gúnyosan tapsolta meg egy nappal korábban), és internetes problémák miatt nem működött a csarnokban az online közvetítés sem.

A pécsihez hasonlóan pontgazdag kosárlabdát hozott ez az összecsapás is. Az elején jobbára a hazaiak vezettek, ám a hetedik percre fordult a kocka, 17-14-re átvette a vezetést a PEAC-PÉCS, amit gyakorlatilag már ki sem engedett a kezéből. A ragyogóan játszó Csutorás triplájával 21-25 volt a pécsieknek az első negyed végén, majd a tegnapinál lényegesen jobban játszó Horváth és Fűrész kosaraival 29-21-re elhúztak a vendégek. Nem lehetett azonban megnyugodni, mert a Cegléd elsősorban Cymmer eredményes játékának köszönhetően egy pillanatra átvette a vezetést (14. perc 32-31). Imreh Ajtony jó ütemű időkérése változtatott a játék képén, és ismét Horváth és Fűrész jóvoltából repesztett egy 10-0-s szériát a PEAC, a 17 percben 32-41 állt a táblán. Négy pontra feljöttek a házigazdák, ám az utolsó fél perc Barbour-éknek sikerült jobban, az amerikai hátvéd labdalopás után állította be a félidő 42-49-es állását.

Hét ponttal tartott tehát előrébb a két felvonásból álló MK nyolcaddöntőn a pécsi gárda, amely egy jó harmadik negyeddel tulajdonképpen el is döntötte a találkozó (és talán az egész párharc?) sorsát. Jaeschke is nyolc pontot hozzá tudott tenni az első félidőben dobott 5 egységéhez, és Barbour duplájával már húsz pont volt a különbség (28. perc 51-71). Jött azonban egy - talán törvényszerű – hullámvölgy, amely 60-71-ig tartott. A 33. percben törte meg a jeget a pécsieknél ismét legponterősebbnek bizonyuló Barbour, ami után a társak is rákapcsoltak, és öt perccel a vége előtt 18 ponttal vezettek (60-78). Innét feljebb zárkózott a nagy becsvággyal küzdő Cegléd, Jaeschke záró büntetője azonban 15 pontos, 86-71 arányú PEAC-PÉCS győzelmet eredményezett.

A kupa nyolcaddöntőjének visszavágójára Pécsett 10 nap múlva, január 16-án kerül sor, addig azonban két idegenbeli mérkőzés vár lányainkra, szerdán Celjében az Adria Ligában, szombaton pedig Szekszárdon.