Visszavágott a ZTE

2016. szeptember 07.
Visszavágott a ZTE Zalaegerszegen lépett pályára csapatunk, ahol a jó kezdést nem követte hasonló folytatás, így a hazaiak visszavágtak a szombati vereségért, 60-51 arányban megnyerték a szerdai találkozót.
Ahogy azt kérte Boris Maljkovic, keményen, határozottan kezdett a PEAC-PÉCS, a negyed derekán 0-11 állt az eredményjelzőn. Elkezdte a pontok termelését a ZTE is, ám az első 6 pontot büntetőből szerezték, Horváth Zsófi a 9. percben szerezte az első kosarukat akcióból. A második negyed elején Raksányi Kriszta bedobásból kapott passzból szerzett egy látványos, szép kosarat, amivel 8-17-re alakult az állás. Szép lassan a hazaiak is visszajöttek a meccsbe, a kialakuló ritmus nekik kedvezett, Nagy Dóra 2+1-ével pedig a vezetést is átvették (21-20). Rengeteg eladott labdával játszott a PEAC-Pécs, ez a negyed a hazaiaké volt, 32-25-ös állásnál vonulhattak a csapatok az öltözőbe.

A nagyszünet után három kosarat szereztek a zalaiak zsinórban, amivel 13 pontnyira hízott előnyük (38-25). Ekkor Licskai Zsófi vetette be magát, és válaszolt egymásután három duplával (38-31). Nem sokáig tartott a feltámadás, sőt nem sokkal a negyed vége előtt Szalay hárompontosával ismét 10 fölé nőtt a hazaiak előnye, még szerencse, hogy ugyanilyen műfajból Mandic is betalált. Mindent megpróbáltak PEAC-os lányok, nem adták fel, biztatták egymást, Zele Dorina 2+1-ével, majd Mandic újabb hárompontosával 51-47-re sikerült megközelíteni az ellenfelet. A 18 pontig jutó Nagy Dóra vezérletével ma jobban muzsikált a zalai csapat. Az utolsó kosarat Eglé Siksniute jegyezte, aki Mandictól kapott remek, pontos passzt váltotta pontokra.

ZTE NKK – PEAC-PÉCS 60-51 (8-15, 24-10, 13-12, 15-14)

Zalaegerszeg, 100 néző
ZTE NKK: Nagy 18/3, Kovács G. 3/3, Burgholder 10, Böröndy -, Őry 5/3. Csere: Daniels 6, Horváth 5, Szalay 9/3, Velkey 2, Kovács C. -, Orsó 5/3.
PEAC-PÉCS: Mandic 6/6, Raksányi 7/3, Juhász 3, Kuster 7, Licskai 14. Csere: Fűrész 6, Szücs R. 2, Zele 3, Siksniute 2, Sellei -, Demeter 1, Raus -.

Boris Maljkovic: Ma jó ritmusban, jól kezdtünk, keményen védekeztünk, ahogy kértem is előzőleg. Aztán a cserék után elveszítettük az agresszivitásunkat, ritmusunkat. Amikor az ellenfél keményen kosárlabdázik, hideg fejre, higgadtságra van szükségünk.