Visszavágtunk!

2016. január 17.
Visszavágtunk! Nem sokkal a vége előtt 19 ponttal, 87-68-ra is vezettünk a Cegléd ellen, végül 87-74-re tudtuk legyőzni az utolsó pillanatokig szívósan küzdő vendégeket.
Ezt a mérkőzést mindenképpen hozni kellett! Egyrészt nyilván azért, hogy csapatunk kedvezőbb helyzetbe kerüljön, másrészt azért, mert az őszi csúnya zakóért illett visszavágni. Lehetőség szerint minél jobban.
Sajnos elég hamar kiderült, hogy a Cegléd nem véletlenül tart ott, ahol. Az első percekben annyi pont esett, hogy ha így folytatták volna a csapatok, meg sem állnak kétszázig - persze ennek nem különösebben örült vezetőedzőnk, Roberto Hernandez. A védekezés sehogy sem akart összeállni, a vendégek 19 pontig jutottak az első negyedben, ám ott volt Destiny Williams, aki tartotta a lépést velük, s két gyönyörű triplájának is köszönhetően az első tíz percet végül mi nyertük.
A folytatás már sokkal jobban nézett ki. Szigorúbb védekezésünknek és gyorsabb támadásainknak köszönhetően fokozatosan nőtt az előnyünk: két perccel a nagyszünet előtt már tizenkét ponttal (40-28) vezettünk. S olyan szép kosarakra is futotta tőlünk, mint például Dragana Sztankovics bal kezes horga, de Robyn Parks is remek formában volt, ritkán tévesztette el a gyűrűt. Két negyed után 42-35 állt az eredményjelzőn, s úgy tűnt, egy jó hajrával akár egy nagyarányú győzelem is összejöhet.
Ha Makszimovics nem lett volna ott a palánk alatt, biztosan minden könnyebb lett volna. A szerb centerrel nem nagyon lehetett mit kezdeni, szegény Kaposi Pálmát úgy fújta arrébb, mint szél a hópihét. A ceglédiek szívósan, keményen küzdöttek, s a különbség nemhogy nőtt volna, csökkent: a 28. percben 51-49-re jöttek fel. De a legjobbkor jött egy Williams kettő plusz egy, majd egy tripla Raksányitól, s máris helyreállt a világ rendje. Úgy tűnt, minden oké, ám miután a harmadik negyed végét elrontottuk, csak ötpontos előnnyel (61-56) várhattuk az utolsó felvonást.
Itt viszont már nem volt pardon. Csak az volt a kérdés, összejön-e egy húszpontos győzelem, vagy sem. Az utolsó perceket nagyon meghajtottuk, s 87-68-nál pont tizenkilenccel vezettünk, éppen annyival, amennyivel anno Cegléden kikaptunk, de végül nem jött össze a tökéletes visszavágás - de azért alaposan elvertük a vendégeket.

Roberto Hernandez: - Nagyon fontos mérkőzést nyertünk meg, gratulálok a lányoknak! A védekezésünkben voltak hibák, koncentrációs problémák, de általánosságban meg vagyok elégedve a teljesítményünkkel. Fontos volt, hogy kontroll alatt tartottuk a mérkőzést, és ezúttal sokkal jobb helyzetekből vállaltuk el a dobásokat, ennek köszönhetően jobb is volt a dobószázalékunk. Többé-kevésbé megvalósítottuk azt, amit elterveztünk.
Cziczás László: - Három negyeden keresztül nagyon szépen játszottunk, de az utolsó negyedet, amelynek lélektani előnnyel futottunk neki, sajnos elrontottuk.

PEAC-Pécs-Cegléd 87-74 (20-19, 22-16, 19-21, 26-18)
Női kosárlabda NB I. Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok, 250 néző. V.: Pálla, Jakab, Surányi. PEAC-Pécs: Pedrals 7/3, RAKSÁNYI 15/3, PARKS 13/3, Kaposi 2, WILLIAMS 21/6. Csere: Fűrész 11, SZTANKOVICS 12, Szücs, Bozóki 6. Vezetőedző: Roberto Hernandez. Cegléd: MEDGYESSY 10, SZABÓ D. 9/9, SKORICS 20/3, Serbán 6/3, MAKSZIMOVICS 15. Csere: Kobolák 2, Ruttner 2, Szepsi, Katona 10/3. Vezetőedző: Cziczás László.
Az eredmény alakulása. 5. perc: 9-8, 13. perc: 26-22, 17. perc: 34-28, 26. perc: 51-45, 32. perc: 67-56.