Zalai vendégszereplés

2016. szeptember 06.
Zalai vendégszereplés Szerdán 17 órai kezdettel Zalaegerszegen játszik felkészülési mérkőzést a PEAC-PÉCS. Ellenfelünk a ZTE NKK, amely ellen szombaton 63-49 arányban tudtunk győzni.

Az elmúlt szombaton második edzőmérkőzését vívta csapatunk, amely ezúttal hazai pályán mutatkozott be. A 63-49 arányú mérkőzés meglehetősen hullámzó játékot hozott, igazán nagy különbséget a záró negyed hozott, amit 22-9-re nyert meg a PEAC-PÉCS. Boris Maljkovic vezetőedző úgy látta puhán, tompán kezdtük a mérkőzést: - Meglepődtünk azon, hogy ellenfelünk milyen határozottan kezdte a meccset, pont úgy, ahogyan azt nekünk kellett volna. Cserejátékosaink segítségével felvettük a ritmust, el is tudtunk lépni a második negyedben kilenc ponttal. Muszáj védekezni keményen már az első pillanattól, és az is fontos, hogy a faultjainkat okosan használjuk. Több negyedben is csak az utolsó percekben értük el az öt csapatszemélyit, nem szabad engedni a 2+1-es kosarakat, a könnyű gólokat, amikor még van mezőnyfaultunk. Ezen még kell javítanunk – fejtegette Boris Majlkovic. Szerdán ismét a zalai gárda lesz az ellenfél, nyilván ők is kicsit szervezettebbek lesznek, komplett csapattal tudnak már edzeni, miután a légiósaik is megérkeztek: – Zalaegerszegen nekünk kell határozottabban kezdeni a meccset, agresszívabban védekezni és egész végig koncentrálni. Ami pozitívum volt, a szekszárdi meccshez képest, hogy most az utolsó negyedben szépen tudtunk játszani, sikerült nagyobb különbséggel megnyerni ezt a periódust – zárta gondolatait vezetőedzőnk.

Szombaton ismét hazai pályán játszik csapatunk, 17 óra 30 perces kezdettel az MTK együttesét fogadjuk, amely Czigler László személyében új vezetőedzővel vág neki az idénynek.