Végre egy magabiztos győzelem

2015. november 15.
 Végre egy magabiztos győzelem Szurkolóink végre szép dolgokat (is) láthattak csapatunktól a ZTE elleni bajnokin, amelyet magabiztosan nyertünk meg - azért az utolsó negyedért nagy kár!
Mindenki tudta, hogy ezt a bajnokit, ha törik, ha szakad, meg kell nyernie a PEAC-Pécsnek. S végre úgy is kezdtek a lányok, olyan hévvel, tűzzel, agresszivitással vetették magukat a küzdelembe, amelyet a szurkolók elvárnak, s amely rendszerint győzelmet eredményez. Fűrész Diána nagyon jó érzékkel irányította társait, Raksányi Krisztinának pedig végre ültek a dobásai - néhány perc elteltével már nyolc pontnál tartott. Hozzátette a magáét a csereként pályára lépő Dragana Sztankovics is, aki szorgosan szedegette a lepattanókat, valamint Robyn Parks, aki hamar bevágott egy gyönyörű triplát.
Ezt a PEAC-Pécset végre jó volt nézni!

A második negyedben kicsit kevesebb pécsi és több zalaegerszegi pont született, mint az elsőben, de ez a lényegen nem változtatott, nagy fölényben voltunk. Megesett, hogy a vendégek egymás után két támadásuknál sem tudtak átjönni a félpályán, mindkétszer labdát szereztünk (egyszer Kaposi Pálma, egyszer pedig Cristina Pedrals), s kosárral fejeztük be az akciót. S ha egyszer egy üzlet beindul: Raksányi az utolsó másodpercben a félpályáról zúzott be egy triplát!

A nagyszünet után hamar harminc pontra duzzadt a különbség (49-19), s végre minden pécsi játékos élvezte a játékot - azért ez is fontos. Raksányi például megpróbált egy hát mögötti passzt, bizony kár, hogy az egyik zalaegerszegi lefülelte a Sztankovicsnak szánt labdát, mert nagyon szép lett volna, ha ebből kosár születik. Persze a vendégektől is láttunk gyönyörű dolgokat, Szélesy Judit például egymás után dobálta a hármasokat, elsősorban nekik köszönhették a vendégek, hogy nem kerültek még nagyobb hátrányba. Sőt! A hajrá aztán egyértelműen az övék volt, sajnos nagyon leültünk, így a végére tízen belülre kerültek (az utolsó negyedet 32-10-re elbuktuk), de szerencsére nagyobb meglepetést már nem tudtak okozni.

Roberto Hernandez: - Jól kezdtük a mérkőzést, az első negyedben csak öt pontot kaptunk, vagyis jól védekeztünk. Az utolsóban viszont harminckettőt, ilyesmit pedig egész egyszerűen nem engedhetünk meg magunknak!
Gáll Tamás: - Sajnos hamar nagy hátrányba kerültünk. Bár a végére vállalható lett az eredmény, így is maradt némi hiányérzetem: nem csak a játékunk, hanem két játékvezető miatt is.

PEAC-Pécs-ZTE 71-64 (24-5, 20-12, 17-15, 10-32)
Női kosárlabda NB I. Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok, 200 néző. V.: Rácz, Radnóti, Lövész.
PEAC-Pécs: Pedrals 7, FŰRÉSZ 7, RAKSÁNYI 17/6, Zele 6, KAPOSI 8. Csere: Szücs 2, SZTANKOVICS 10, Parks 14/3. Vezetőedző: Roberto Hernandez.
Zalaegerszeg: Nagy D. 9/3, BÖRÖNDY 11, Orsó 2, Velkey, Licskai 8/3. Csere: SZÉLESY 23/9, Horváth Zs. 4, Gáspár-Szalay, JURKÓ 7. Vezetőedző: Gáll Tamás.
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7-0, 7. perc: 17-3, 15. perc: 26-9, 18. perc: 32-17, 23. perc: 49-19, 33. perc: 65-42.